Skip to main content
Ataki paniki, jak sobie z nimi poradzić?

Ataki paniki, jak sobie z nimi poradzić?

By Bez kategorii

Atak paniki to nagły i intensywny przejaw niekontrolowanej reakcji lękowej.  Do najczęstszych objawów należą : drżenie, duszności, przyspieszone bicie serca, poty, uczucie zemsty lub zawrotów głowy. Atak paniki zwykle występuje bez wyraźnego powodu. Są one bardzo przytłaczające dla osoby go doświadczającej.
Atakom paniki zwykle towarzyszą obawy przed utratą kontroli, szaleństwem czy nawet śmiercią. Mogą  się pojawić sporadycznie lub regularnie. Prowadzą do pogorszenia jakości życia oraz ograniczeń w codziennym funkcjonowaniu. 
Read More

Jak pracować z emocjami? Technika Sedony

Jak pracować z emocjami i przekonaniami?

By Blog

Skuteczna technika pracy z emocjami i przekonaniami to technika Sendony, znana jest również jako technika „samodoskonalenia”. To metoda pracy nad sobą. Przede wszystkim skupia się ona na pozytywnym podejściu do zmiany i własnego rozwoju osobistego. Jej twórcą jest psycholog Carl Rogers. Uważał on, iż każdy człowiek ma w sobie dostateczny potencjał do samorozwoju i osiągnięcia pełni swoich możliwości.

Read More

Błędy poznawcze, czyli jak deformujemy naszą rzeczywistość.

By Blog

Błąd poznawczy to nieprawidłowe przetwarzanie informacji.  Co prowadzi do nieprawidłowych wniosków, decyzji lub działania. Błędy poznawcze mogą wynikać z różnych czynników, takich jak uprzedzenia, stereotypy, złe interpretacje sygnałów. A także : ograniczona pamięć czy nieuwzględnianie wszystkich dostępnych informacji. Błędy poznawcze mogą prowadzić do poważnych konsekwencji w życiu osobistym, zawodowym czy społecznym. Dlatego ważne jest świadome rozpoznawanie i unikanie tego rodzaju błędów.

Read More

Czy podświadomość na prawdę istnieje?

By Blog

Istnienie podświadomości nie jest jednoznacznie potwierdzone przez naukę. Jednak coraz więcej dowodów wskazuje na to, że istnieje.  W szczególności psychologia behawioralna uważa, że wiele naszych decyzji podejmowanych jest na poziomie nieświadomym. Z tego też poziomu bardzo często kierujemy swoim działaniem.

Read More

Znaczenie schematów w życiu człowieka

By Blog

 

Schematy według psychologii, to zbiory połączonych ze sobą nastawień, wierzeń, wartości oraz doświadczeń. To one kształtują nasze sposób myślenia, postrzegania siebie i innych. Mają także wpływ na nasze  reakcji na różne sytuacje. Schematy są swoistymi „okularami”, przez które patrzymy na świat i interpretujemy rzeczywistość.

Read More

Co to są przekonania, skąd się biorą i jak je zmienić ?

Co to są przekonania, skąd się biorą i jak je zmienić ?

By Blog

Przekonania to sądy,  zdania oparte na przeświadczeniu o prawdziwości i  słuszności czegoś.  Ponieważ są głęboko zakorzenione  w dużym stopniu kształtują  nasze myślenie, emocje i zachowania.  Przekonania mogą być pozytywne i motywujące, jak również negatywne i ograniczające. Przekonania mocno wpływają na nasze życie. W szczególności na  nasze decyzje, relacje z innymi ludźmi oraz nasze sukcesy i niepowodzenia. Największe znaczenie mają te przekonania które dotyczą nas samych. Tego co my sami myślimy o sobie, albo co wydaje nam się, że myślą o nas inni

Read More

Jak unikać stresu ? – strategie radzenia.

By Blog

Chociaż stres uważany jest przez większość ludzi  za coś niepożądanego wręcz niewłaściwego, to musimy pamiętać, iż  jest on naturalną reakcją naszego organizmu. Jest to fizjologiczna reakcja naszego organizmu na sytuację. Reakcja na  zdarzenia czy okoliczności, która postrzegana jest przez nasz umysł jako potencjalnie  niebezpieczna, a w każdym razie zagrażająca nam. Stres towarzyszy nam w różnych dziedzinach życia zarówno zawodowego jaki i osobistego. 

Read More

Czy hipnoza pomaga w depresji?

By Blog

Depresja to poważne schorzenie, które dotyka miliony osób na całym świecie. Osoby cierpiące na depresję doświadczają głębokiego smutku, utraty zainteresowania życiem, zmęczenia oraz problemów ze snem i koncentracją. Wielu z nich szuka skutecznych metod leczenia, a jednym z coraz bardziej popularnych podejść jest terapia hipnotyczna

.

Read More