Skip to main content
Blog

Przekonania – klucz do sukcesu

By 9 czerwca 202130 października, 2023No Comments
przekonania jak odkryć, zmienić, transformować

Jak przekonania wpływają na nasze życie? Czy mogą być kluczem do naszego sukcesu? 

→ Co tak naprawdę decyduje o sukcesie w życiu człowieka?
→ Czy jest to kwestia wiedzy, wykształcenia, pieniędzy czy może szczęścia? 

Takie pytania zadaje sobie wielu z nas. Jednak niewielu wie, że na jego sukces składa się w dużej mierze charakter człowieka, przekonania i sposób myślenia. Pozostałe elementy, takie jak pieniądze czy wykształcenie są wynikiem naszych przekonań. 

Cztery światy naszej egzystencji.

Każdy z nas żyje bowiem jednocześnie w co najmniej w czterech światach na raz. Żyjemy nie tylko świecie fizycznym, które doświadczamy za pomocą naszych zmysłów, ale także w świecie umysłowym, emocjonalnym i duchowym.
Te wszystkie „cztery światy” są ściśle połączone ze sobą. Świat zewnętrzny – fizyczny, nie może istnieć bez świat wewnętrznego, czyli emocjonalnego, umysłowego i duchowego. To czego doświadczamy na co dzień w naszej rzeczywistości fizycznej stanowi więc rezultat potężnego ładunku energii, jaki istnieje w naszym wnętrzu.
To właśnie ten poziom energii ma decydujący wpływ na nasz ziemski sukces w każdej dziecinie od miłości aż po pieniądze. 

Jeśli zatem chcesz zmienić swój świat zewnętrzny, fizyczny musisz najpierw zmienić swój świat wewnętrzny. Dlaczego w takiej kolejności? Dlatego, że świat wewnętrzny to nasze korzenie, a świat zewnętrzny to owoce. Jeśli Twoje owoce nie są takie jakie chciałbyś/ chciałbyś, aby były, to żadne działania z zewnątrz już ich nie zmienią, nie da się zmienić tego co już jest. 

 Przekonania a Prawo przyczyny i skutku. 

Żyjemy wszyscy bez wyjątku w świecie przyczyn i skutków. Dlatego Twój sukces jest skutkiem, Twoje zdrowie jest skutkiem, Twoja choroba jest skutkiem, Twoje pieniądze są skutkiem itd. A co jest przyczyną? Przyczyną jest cały bardzo bogaty choć często niedostrzegany przez nas świat wewnętrzny: umysłowy, emocjonalny i duchowy.    

Znaczenie naszych przekonań. 

 

W tym świecie decydującą rolę odgrywają nasze przekonania. Dodać w tym miejscu należy, iż często są to przekonania, których nie jesteśmy nawet świadomi. Jak możemy się więc dowiedzieć jakie mamy przekonania? Oczywiście po owocach. Jeśli zatem, nie wiedzie Ci się w życiu tak jakbyś tego chciał/ chciała to znaczy, że albo wiesz coś co Ci uniemożliwia sukces i niekoniecznie jest to prawdziwe przekonanie albo czegoś jeszcze nie wiesz.
Nasze przekonania powstają w ciągu całego naszego życia. Choć niewątpliwie okres dzieciństwa ma na nas największy wpływ. Decydujące znaczenie ma nie tylko to co słyszeliśmy jako dzieci, ale także to co widzieliśmy i doświadczyliśmy, nawet jeśli nie były to nasze osobiste doświadczenia. 

  Rozkodowanie owego, „magicznego programu” często jest pierwszym krokiem na drodze do sukcesu jaki pragniesz.

 

Zobacz więcej→